Bolesne kontuzje kolana

Każda kontuzja jest bolesna, jednak są takie miejsca, które wyjątkowo doskwierają, gdy przydarzy się im kontuzja. Jednym z takich miejsc jest kolano, jest ono bardzo często narażone na różne urazy i kontuzje, niezależnie od tego jaki tryb życia się prowadzi. Bardzo często urazowi ulega więzadło poboczne piszczelowe, jest ono szczególnie narażone na kontuzje różnego stopnia. Więzadło może zostać naciągnięte, naderwane lub całkowicie zerwane.

Natężenie bólu przy tego typu urazie

W zależności od stopnia urazu więzadła, z różnym natężeniem bólu pacjent musi się borykać. Więzadło poboczne piszczelowe ból w przypadku naciągnięcia, nie jest zbyt wielki. Nie ma też opuchlizny ani krwiaków. Jednak szczególnie przy wychodzeniu po schodach lub przy uprawianiu sportu, można się poczuć dyskomfort i delikatny ból w kolanie.

W przypadku naderwania więzadła, pojawia się lekka opuchlizna a ból daje się we znaki. Jeśli zaś chodzi o całkowite zerwanie więzadła pobocznego piszczelowego, wówczas ból jest bardzo dotkliwy. Dodatkowo pojawia się krwiak i bardzo silna opuchlizna. Chodzenie w takim stanie, jest wręcz niemożliwe.

 

Author: kancelaria-kpmk.pl