Czarna madonna

Śpiewamy tą pieśń w maju, każdego roku by czcić jej pamięć, gdyż jest naszym wzorem do naśladowania. W pierwszej części tej pieśni autor opisuje wizerunek Maryi, przedstawiony jest na Jasnogórskiej Ikonie. Ikona przedstawia Najświętszą Maryję Panną, w postaci stojącej z Dzieciątkiem Jezus na ręku. Twarz dzieciątka, jest zwrócona w kierunku patrzącego, ale nie zatrzymuje się na nim wzroku. Obie twarze są zamyślone, jakby nieobecne.
Przez prawy policzek Matki Bożej, biegną dwie równoległe rysy, przecięte trzecią na linii nosa.

 

Natomiast możemy dostrzec sześć cięć : dwa bardziej widoczne, cztery pozostałe słabe. Dzieciątko Jezus spoczywa na lewym ramieniu swej Matki, ubrane jest w karminową sukienkę, w lewym ramieniu trzyma, księgę, prawą unosi ku górze w charakterystycznym geście.
Śpiewając pieśń ” Czarna Madonna tekst ” każdy z nas, z prośbą o opiekę i dotknięcie pełnym czułości matczynym gestem w czasach niepokoju, bólu jak i cierpienia. Od wieków my – jako Polacy wierzymy, że przez wystawiennictwo Maryi Częstochowskiej, możemy otrzymać wiele łask. W klasztorze jasnogórskim znajduje się księga, w której zapisywane są cudowne wydarzenia dokonane przed wspaniałym obrazem. Takim zaufaniem obdarzali naszą Panią Jasnogórską – Jan Paweł 2 oraz kardynał Stefan Wyszyński. Wielbijmy, czcijmy, wysławiajmy oraz prośmy, także i my wszyscy którzy wierzymy w naszą cudowną Matkę Bożą.

 

Author: kancelaria-kpmk.pl