Lucerna granulowana, inaczej lucerna paszowa dla zwierząt hodowlanych.

Lucernę można stosować jako paszę do zwierząt hodowlanych takich jak króliki, konie, kury, cieląt i wiele więcej innych gatunków zwierząt. Co też i jest, ciekawe jest to, że lucernę tą można, również wykorzystać jako dodatek do żywienia na przykład koni.

Czym jest Lucerna?

Lucerna to nic innego jak pasza albo jej dodatek do karmienia zwierząt hodowlanych wszystkich ich rodzajów. Co też i najważniejsze w lucernie tej jest takowy składnik, który jest odpowiedzialny za proces zwolnienie takowego to też i procesu starzenia się u wszystkich zwierząt hodowlanych. Co przez to można rozumieć? Można rozumieć to, iż wprowadzając ów dietę z lucerny granulowanej albo dodając, ją do ów diety na przykład koni proces starzenia się tego zwierzęcia będzie, znacznie opóźniony niż zwykle się to dzieje. Też i ten rodzaj Lucerny wspiera już takowy proces budowy, ale i regeneracji wszystkich też i tkanek mięśniowych u zwierząt, więc nie tylko co można zmienić dietę żywienia na ten akurat rodzaj jedzenia albo i dodać go jako takowy to dodatek, ale również można wykorzystać go jako suplement danej diety na przykład koni sportowych.

Dawkowanie tej o to lucerny.

Jakie też i jest dawkowanie tej o to lucerny granulowanej? Często jest to też i zadawane pytanie przez początkujących hodowców ile podawać tej o to lucerny zwierzęciem? Dawkowanie jest proste. Wiele jednak i producentów podaje dawki zalecone, które są w przedziale od 300 gram do 500 gram na 100 kilogramów masy ciała danego to zwierzęcia hodowlanego.

Co jeszcze warto wiedzieć o lucernie granulowanej?

Lucerna granulowana dostarcza również i wiele niezbędnych składników do zdrowego trybu życia zwierzęcia hodowlanego. Co również i też dostarcza mu wiele innych niezbędnych składników odżywczych, ale też i energii na cały dzień. Lucerna ta posiada biało wysokiej jakości, dodatkowo posiada też i wysoki poziom wapnia, zawiera również wiele minerałów i witamin, ale też zawiera bardzo dużą ilość włókien, gdzie to wszystko wpływa na samopoczucie zdrowie i siłę wszystkich ów to zwierząt hodowlanych. Najważniejsze jednak i zalety tej o to lucerny są to bardzo bogate źródła witamin A, B, C, D, E i K, ale również soli mineralnych. Zawiera też duże ilości potasu, żelaza, ale i magnezu.

Jakie są właściwości lucerny?

Dużo osób jeszcze zadaje sobie dane to pytanie, jakie są właściwości lucerny. Dziś i też na nie sobie odpowiemy. Nie ma ich dużo, ale jest bardzo ciężko o nich się dowiedzieć co również i przekłada się na to, iż hodowlany początkujący są sceptyczni do lucerny. Dlatego, też i czas najwyższy o niej już w tym miejscu trochę wspomnieć.

Właściwości lucerny granulowanej to między innymi:

  • Regulacja całego to procesu trawiennego.
  • Wspomaga również proces rozwoju u bardzo młodego organizmu.
  • Wzmacnia też i taki o to proces immunologiczny.
  • Wzmacnia skórę, ale co równie ważne dla zwierząt to wzmacnia sierść.
  • Opóźnia też i proces się starzenia.

Lucerna granulowana też i wspiera rozwój takowego to układu odpornościowego u zwierząt hodowlanych. Jej również i składnik regulują takie procesy trawienne, ale i działają przeciwnowotworowo, a też i opóźniają proces starzenia się danego to zwierzęcia. Warto jednak i zacząć stosować tę lucernę do codziennej diety zwierząt ze wzgląd na jej prosty, ale i skutecznie szybko wchłanianie białka.

Author: kancelaria-kpmk.pl